Kepyklos darbo laikas - penktadieniais 9-18val., šeštadieniais - sekmadieniais 9-15val.

Kepyklos adresas - Zietelos g. 3, Vilnius

Artimiausias desertų prenumeratos pristatymas - birželio 25-27d. Vilniuje ir birželio 28d. Kaune

Pirkinių krepšelis

Tuščias krepšelis

Tęsti apsipirkimą

Lazdyno riešutų sausainiai

Kai pirmą kartą paragavau šių sausainių, nusikėliau į vasarą su tikrais, creamy itališkais lazdyno riešutų ledais. Turbūt dėl to labai aiškiai išreikšto lazdyno riešutų skonio kurio aš visada noriu. Receptas tikrai lengvas - 4 ingredientai ir sausainiai bus padaryti. Ar gali būti geriau? 

12 SAUSAINIŲ

 • 90 g lazdyno riešutų (be luobelių)*
 • 90 g baltų speltos miltų
 • 40 g šviesaus muskovado cukraus
 • 90 g sviesto (kambario temperatūros) 

*Jei nerandate pirkti lazdyno riešutų be luobelių galite lengvai pasigaminti patys. Orkaitę įkaitiname iki 180 °C, kepimo funkcija – be ventiliatoriaus. Kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi. Lazdynų riešutus paskleidžiame kepimo skardoje, kepame orkaitėje apie 10 minučių, kol apskrus. Jiems atvėsus, juos triname tarp delnų, kad nusiimtų luobelės.

 1. Į trintuvo indą dedame lazdyno riešutus ir smulkiname iki smulkių trupinių. Tada dedame visus kitus ingredientus išskyrus sviestą ir sukame kol ingredientai susimaišys.
 2. Gabalėliais supjaustytą kambario temperatūros sviestą dedame į trintuvą su kitais ingredientais ir pulsuojančiu rėžimu sukame kol viskas suiims į vieną masę. Jau kai matome kad masė darosi vientisa būtinai nustojame sukti, nes kitaip keisis sausainių tekstūra. 
 3. Gautą masę padaliname į 12 dalių ir rankomis sukame rutuliukus. 
 4. Dedame į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi, ir paspaudžiame kad išeitų sausainių forma. Svarbu palikti tarpus tarp sausainių nes kepant jie padidės. Dedame į šaldytuvą ir paliekame 20-30 minučių. 
 5. Orkaitę įkaitiname iki 180 °C, kepimo funkcija – be ventiliatoriaus. Kepame 15-17 minučių kol šiek tiek apskrus. 
 6. Išimame sausainius iš orkaitės ir leidžiame 5 minutes atvėsti, tada perkeliame ant grotelių. 
 7. Sausainių viršų galite apšlakstyti šokaladu, bet man labai skanu ir be.